Chełm na szklanym ekranie

Już niebawem rozpoczną się nagrania do magazynu turystycznego o Chełmie. Dzięki TVP2 obejrzą go widzowie w całej Polsce.

W najbliższych dniach w Chełmie ma być realizowany kolejny program podróżniczo-turystyczny. Chodzi o odcinek z cyklu „Zakochaj się w Polsce”, który można oglądać na antenie TVP2. Prowadzącym jest aktor Tomasz Bednarek.
– Od pewnego czasu ustalamy z ekipą filmową szczegóły dotyczące realizacji odcinka o Chełmie. Nie powinno w nim zabraknąć najcenniejszych turystycznie skarbów miasta: podziemi, starego miasta, zespołu pokatedralnego oraz osiedla „Dyrekcja” – mówi prezydent Chełma, Agata Fisz. – Najważniejsze, iż program dotrze do widzów z całej Polski. Mam nadzieję, że oglądający przekonają się, iż Chełm jest niezwykle pięknym miastem, które warto odwiedzić.
W programie wystąpią historycy, przewodnicy turystyczni i archeolodzy. Opowiedzą o najbardziej interesujących miejscach prezentując ich historię i ciekawostki. Nie powinno zabraknąć oryginalnych nagrań filmowych miasta, w tym z drona, o czym świadczą inne realizowane w ramach cyklu produkcje.
Na dziś urzędnicy nie wiedzą jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się emisja chełmskiego odcinka. Najprawdopodobniej nastąpi to bliżej wakacji. (s)