Chełmianie w maratonie kresowym

Kolejny Maraton Kresowy odbył się w Sejnach. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Obst Team Chełm. Urozmaicona i pofałdowana trasa wokół jeziora Gaładuś, poprowadzona przez dwa państwa, była trudna technicznie.
Jezioro Gaładuś nie jest małe i jego okrążenie wymaga pokonania około 40 km. Dystanse Maratonu i Półmaratonu były zatem nieco dłuższe niż zwykle, za to trasa pod względem krajobrazowym okazała się nadzwyczaj interesująca. Zawodnicy startujący w maratonie mieli do pokonania 78 km, zaś w półmaratonie – 44 km. Długie szutry na otwartych przestrzeniach i przeciwny wiatr do kierunku jazdy, były dodatkowym utrudnieniem, szczególnie dla zawodników niejadących w grupie.
W maratonie szesnaste miejsce open, a drugie w kategorii super master zajął chełmianin Wiesław Wójtowicz. Z kolei Janusz Wolanin był odpowiednio 53. i 8. Kolejny zawodnik Obst Team Chełm, Patryk Wolanin w klasyfikacji open zajął 57. pozycję, zaś w kategorii junior był drugi. W półmaratonie Łukasz Śniadówka uplasował się na 92. miejscu open i 17. – w kategoria elita. W rywalizacji kobiet Monika Wójtowicz zajęła dobre ósme miejsce w open i drugie w kategorii kobiety sport. Katarzyna Błaszczak natomiast zajęła odpowiednio trzynaste i trzecie miejsce.(red)