Chełmianie w Maratonie Kresowym

Maraton Kresowy w Międzyrzeczu Podlaskim był przedostatnim, czternastym wyścigiem w cyklu Maratonów Kresowych. W większości prowadził przez tereny leśne, ale były także malownicze łąki i otwarte przestrzenie.
Trasa maratonu miała 60 km, a półmaratonu 32 km. Tereny wokół Międzyrzecza Podlaskiego to równina, więc prędkości zawodników były dużo większe niż na innych zawodach z tego cyklu. Zwycięzca dystansu 60 km przejechał trasę ze średnia prędkościa 29,44 km/h. Z chełmian najszybszy był Wiesław Wójtowicz, który w kat open zajął 16miejsce. Wyniki innych zawodników klubu Obst Team Chełm: Janusz Wolanin – 44 w open i 7 w swojej kategorii, Arkadiusz Danielak – 50 w open i 12 w kat., Patryk Wolanin – 4 w kat.
Na dystansie 32 km prędkości średnia zwycięzcy to 27,67 km/h. Wynik chełmian: Monika Wójtowicz – 11 w open i 2 w kat. (Monika miała groźnie wyglądający wypadek, do mety dotarła głównie dzięki pomocy kolegi z drużyny – Grzegorza Skoczenia), Grzegorz był 28 w open. 4 miejsce w swojej kategorii zajęła Katarzyna Błaszczak. Miejsca pozostałych zawodników z grupy Obst w swoich kat. wiekowych: 18. Łukasz Prończuk, 22. Krzysztof Grajczyk, 23. Łukasz Śniadówka, 33. Zbigniew Kaczorowski. Ogółem w zawodach wystartowało 330 cyklistów. (kg)