Chełmianka najlepszą położną w województwie

Bożena Śliwa dumą chełmskiego położnictwa. Chełmianka została najlepszą położną w województwie lubelskim w 7. edycji konkursu „Położna na medal”.

„Położna na medal” to kampania społeczno-edukacyjna prowadzona od 2014 roku. Zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jednym z elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Akademia Malucha Alantan.

Zgłoszenia do siódmej edycji konkursu przyjmowane były od 1 kwietnia do 30 września ub.r., a głosy na nominowane położne można było oddawać na stronie www.poloznanamedal.info do 31 grudnia ub.r. Do konkursu zgłoszono 528 położnych (na które oddano 16 956 głosów), a wśród nich była Bożena Śliwa z Chełma. Konkurs wyłonił trzy najlepsze położne ogólnopolskie oraz najlepsze położne z każdego województwa. W województwie lubelskim została nią właśnie chełmianka, Bożena Śliwa, która w zawodzie położnej pracuje od 33 lat.

Swoją karierę zawodową związała z salą porodową w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie. Dodatkowo udziela się w szkole rodzenia przy szpitalu. W 1988 roku ukończyła Medyczne Studium Położnicze oraz w roku 2007 specjalizację pielęgniarstwa-położniczego. Jej pasją jest praca, którą niezmiennie wykonuje z pełnym zaangażowaniem. W wolnym czasie uwielbia pracę w ogrodzie, jest również pasjonatką dobrego filmu i krzyżówek.

– Wyróżnienie w konkursie „Położna na medal” traktuję bardzo wyjątkowo – mówi Bożena Śliwa, najlepsza położna w województwie lubelskim. – Pomimo tego, że na co dzień mam satysfakcję z wykonywanej przeze mnie pracy, to ten tytuł sprawia, że czuję się szczególnie doceniona. To piękne podsumowanie mojej wieloletniej działalności. Potwierdzenie mojego wyboru zawodu położnej. Dziękuję osobom, które obdarzyły mnie zaufaniem i oddały na mnie głos. Jest to dla mnie motywacja do jeszcze większego zaangażowania w pracę.

Mecenasami kampanii są marki Oktaseptal i Natalis. Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a patronat merytoryczny sprawują Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Polskie Centrum Edukacji. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here