Chełmianka wznowiła treningi

W poniedziałek, 13 stycznia, piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w III lidze. Na pierwszym zajęciach, prowadzonych przez trenera Jana Konojackiego, stawiło się 19 zawodników.


Wśród trenujących znaleźli się m.in.: Wołodymyr Hładkyj, Rafał Dobrzyński, Dawid Salewski, Paweł Wójcicki, a także Krzysztof Rak i Michał Grądz, którzy powrócili z wypożyczenia z Kłosa Gmina Chełm. W zajęciach brali też udział piłkarze z zespołu juniorów starszych oraz kilku nowych zawodników, którzy będą testowani przez szkoleniowca Chełmianki. W tym tygodniu treningi z zespołem rozpoczną też Piotr Kożuchowski oraz Damian Kuśmierz. Do Chełmianki wraca też Dawid Kuśmierz, który ostatnio był kontuzjowany, a wcześniej reprezentował IV-ligowy Powiślak Końskowola. W zespole z Chełma zostaje także Jakub Niewęgłowski, obecnie leczący kontuzję, której nabawił się pod koniec rundy jesiennej.

Wiadomo, że w przerwie zimowej z Chełmianką pożegnało się kilku zawodników. Do Motoru Lublin z wypożyczenia powrócił młodzieżowiec Maciej Kraśniewski, z Avią Świdnik porozumiał się Paweł Uliczny, natomiast do Orląt Radzyń Podlaski przeszedł Przemysław Kwiatkowski, który będzie tam pełnił funkcję asystenta trenera Artura Bożyka. Dodatkowo z Hetmanem Zamość trenuje Norbert Myszka, a z Siarką Tarnobrzeg Paweł Wolski. Jak mówi nowy trener biało-zielonych, Jan Konojacki, przygotowania do sezonu odbywają się sześć razy w tygodniu. Opiekun Chełmianki, liczy na duże zaangażowanie oraz dobrą frekwencję podczas dwumiesięcznego okresu przygotowawczego. W odmłodzonej kadrze, każdy z piłkarzy ma szansę udowodnić, że zasługuje na grę w III lidze. Pierwsze mecz kontrolne zaplanowano pod koniec stycznia. Wśród sparingpartnerów są zespoły III i IV-ligowe z Lubelszczyzny. Oto plan gier kontrolnych Chełmianki: 25 stycznia z Sygnał Lublin, 29 stycznia – Wisław Puławy, 1 luty – Granit Bychawa, 12 luty – Tomasovia, 15 luty – Huragan Międzyrzec Podlaski, 22 luty – Hetman Zamość, 29 luty – Lublinianka.

W ubiegłym tygodniu przygotowania rozpoczęli także juniorzy młodsi Chełmianki. Podopieczni Radosława Leonowicza wzięli udział w turnieju halowym w Hrubieszowie. Rywalami Chełmianki (dwie drużyny), były dwa zespoły Unii Hrubieszów, Hetman Zamość, Włodawianka, Start Krasnystaw, Kryształ Werbkowice oraz Unia Białopole. Zespół grający jako Chełmianka II zajął trzecie miejsce, natomiast Chełmianka I uplasowała się pozycję niżej.

Oto wyniki turnieju w Hrubieszowie oraz składy, w jakich występowały oba zespoły Chełmianki. Unia Białopole – Chełmianka I 0:4, Chełmianka II – Unia I Hrubieszów 5:1, Chełmianka I – Unia II Hrubieszów 1:1, Hetman Zamość – Chełmianka II 1:4, Start Krasnystaw – Chełmianka I 1:2, AP FPF Włodawa – Chełmianka II 0:6, Kryształ Werbkowice – Chełmianka I 0:6. W meczach półfinałowych Chełmianka II przegrała z Unią Białopole 0:1, natomiast Chełmianka I uległa w takim samy stosunku Hetmanowi Zamość. Na koniec turnieju obie drużyny Chełmianki powalczyły o trzecie miejsce. Lepsi okazali się zawodnicy grający jako Chełmianka II, wygrywając z jedynką 6:0. Zespoły Chełmianki wystąpiły w następujących składach: CHEŁMIANKA I – Wojtiuk, Kuźmiński, Tywoniuk, Owczarek, Dąbrowski, Barszczewski, Żurek, Wyrostek, Malec. CHEŁMIANKA II – Nowosad, Kuryś, Jeż, Szaja, Kołaczkowski, Mazurek, Marczuk, Klimowicz. Zawodnik Chełmianki II, Łukasz Kołaczkowski został królem strzelców turnieju z dorobkiem 7 goli. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here