Chełmski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w niedzielę, 31 stycznia, w całej Polsce – i nie tylko, bo w wielu krajach świata – swój koncert zagra najpiękniejsza orkiestra na całej kuli ziemskiej. 29. edycja WOŚP wybrzmi pod hasłem „finał z głową”, a dedykowana jest dziecięcej laryngologii.

Tego dnia na ulicach Chełma będzie można spotkać 220 wolontariuszy skupionych w sztabach Automobilklubu Chełmskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego.

– Z wiadomych względów większość wydarzeń przeniesie się do Internetu, choć w Chełmie Orkiestra w reżimie sanitarnym zagra również w realu. Głównymi sponsorami chełmskiego sztabu pozostają firmy AZART Jana Kwiatkowskiego i MELIX Zbigniewa Milewskiego – mówi Grzegorz Gorczyca, szef chełmskiego sztabu WOŚP.

Organizatorzy zapraszają na pięć głównych wydarzeń. Pierwsze odbędzie się pod hasłem „PoRuszaj się dla WOŚP”. Technika dowolna – można indywidualnie przebiec, przejechać rowerem czy na nartach, przepłynąć lub pospacerować w dowolnym miejscu i czasie. – Zyskaj zdrowie, dobre samopoczucie i zadowolenie z pomocy dzieciom – zachęca Gorczyca. – Nie wyznaczamy długości trasy ani nie będziemy weryfikować czy faktycznie została pokonana. Dla uczestników przygotowane zostały trzy rodzaje pakietów startowych, w których są: medale, smycze, koszulki, statuetki oraz ręcznie robione „serduszka aktywnej dobroci”. Po ich wykupieniu i wysłaniu zgłoszenia każdy będzie pełnoprawnym uczestnikiem tej nietypowej imprezy. Zapisy trwają do dnia imprezy lub do wyczerpania pakietów startowych, więc warto się pośpieszyć.

Od piątku do niedzieli (29-31 stycznia) w godz. 10-14, na antenie Radia Bon Ton będzie można wylicytować m.in. prestiżowe złote serduszka, kursy na prawo jazdy, przeloty śmigłowcem i paralotnią, limitowane fotele, bilety na mecze piłkarskie, vouchery na tatuaż, wośpowe gadżety, masaż i seans saunowy oraz piłkę z autografem Marcina Gortata i okulary Jurka Owsiaka.

Ciepły koncert dla WOŚP

Kolędy, piosenki folkowe oraz klimatyczne przeboje po polsku i ukraińsku w wykonaniu Haliny Mysakowskiej i Liudmyły Prochko będzie można posłuchać w sobotę, 30 stycznia, o godz.18 na profilu Stowarzyszenia WeRwA na Facebooku. Artystki zaśpiewały w ramach festiwalu „Cały świat to jeden wielki Chełm”.

Konwój pozytywnej energii dla WOŚP z Galerią Chełm

Niedziela, 31 stycznia. W programie m.in. muzyka, piętrowy autobus, fajne samochody, gry z nagrodami, licytacje, konkursy i wiele innych atrakcji, które odbędą się w kilku punktach miasta:

  • godz. 12, Galeria Chełm,
  • godz. 13, plac PZM, ul. Strażacka 4,
  • godz. 13:45, plac przy ChSM, ul. Lwowska 51,
  • godz. 14:30, plac przy hotelu Lwów, ul. 11 Listopada 2
  • godz. 15:30, Galeria Chełm.

Rockandrollowe głowy

Niepowtarzalny koncert, w którym będzie można uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Początek w niedzielę, 31 stycznia, o godz. 17 na Facebooku i kanale YouTube Chełmskiego Domu Kultury. Zagrają: Eclectic Music, Skutek Uboczny, Bimber Boys, Koshyki oraz legendarna Rdza. W przerwach będzie funkcjonowało „Studio pod palmami” z Dominiką Soroczyńską-Ogórek i Jarkiem Lackowskim oraz zaproszonymi gośćmi, a na zakończenie odbędzie się symboliczne „Światełko do Nieba”.

Szczegóły wydarzeń na profilach WOŚPchełm na Facebooku i Instagramie. Chętni do udziału w orkiestrowym graniu powinni skontaktować się z G. Gorczycą (nr tel.: 502 342 117). Chełmski sztab zaprasza też do wpłat na eskarbonkę, którą można znaleźć na profilu WOŚPchełm na Facebooku. Jest to bardzo proste, wystarczy kilka „kliknięć”, by wrzucić dowolną kwotę do eskarbonki i usłyszeć oryginalne podziękowania Jurka Owsiaka. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here