Chełmski ład

Minister zdrowia Adam Niedzielski promował w Chełmie prozdrowotne założenia programu „Nowy Ład” przygotowanego przez Zjednoczoną Prawicę. I podpisał list intencyjny w sprawie utworzenia w mieście Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. Nowa placówka ma dać 100 miejsc pracy.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Chełm w miniony piątek. Prozdrowotne założenia programu „Nowy Ład” przedstawił przed miejską halą sportową, w której funkcjonuje masowy punkt szczepień. Niedzielski mówił dużo o programie Profilaktyka 40 Plus, który ma wystartować od lipca. Umożliwi on osobom powyżej 40. roku życia wykonanie kompleksowego bilansu zdrowotnego w dowolnej placówce. Minister przekonywał, że to ważne zwłaszcza w czasie wychodzenia z pandemii.

Ale to, co dla miasta istotniejsze, to obietnica utworzenia stu nowych miejsc pracy w planowanym Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. W sprawie powołania tej jednostki A. Niedzielski podpisał z wiceprezydentem Januszem Cieszyńskim list intencyjny.

– Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy i stanowić poszerzenie wprowadzanego od 1 lipca obowiązku prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chełm. Według urzędników Centrum doskonale wpisuje się także w koncepcję powstającego w ramach PWSZ kompleksu medycznego.

Wcześniej w Chełmie powstało już pierwsze w kraju Centrum Usług Wspólnych Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym pracę znalazło do tej pory kilkadziesiąt osób.

Po konferencji minister Niedzielski odwiedził chełmski szpital. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here