Ciągle brakuje orzełka

Jedną z placówek, na których brakuje godła, jest Przedszkole nr 74 przy ul. Snopkowskiej

Miejskie szkoły już się z tym problemem uporały, ale przedszkola jeszcze nie wszystkie. Chodzi o prawidłowe oznakowanie urzędowymi tablicami wejść do ich budynków.

Na problem z prawidłowym oznakowaniem urzędowych budynków oświatowych zwrócił uwagę w ubiegłym roku jeden z naszych Czytelników. Jego uwagi przekazaliśmy urzędnikom i w ciągu kilku miesięcy oznakowanie na wszystkich miejskich szkołach zostało poprawione. Akcja objęła również przedszkola, ale jak się okazuje nie wszystkie.

– Ostatnio ponownie zrobiłem rekonesans po mieście i zauważyłem, że większość przedszkoli uzupełniło i poprawiło tablice urzędowe z nazwą lub godłem, ale część placówek zignorowało jednak ten problem i ich obiekty dalej pozostają błędnie oznaczone – poinformował nas w ubiegłym tygodniu nasz czujny i konsekwentny Czytelnik, podając jako przykłady placówki przy ul. Spokojnej, Snopkowskiej i Różanej, gdzie brakuje godła państwowego, przy ul. Lawinowej i Smyczkowej, gdzie oznaczenia są zasłonięte i kilka innych placówek, na których tablice tak wyblakły, że są nieczytelne.

Miasto obiecuje, że zajmie się sprawą.

– Zgromadzone ustalenia, co do sposobu umieszczenia tablic na budynkach przedszkoli, przekażemy dyrektorom placówek. Skierowana do nich zostanie również prośba o weryfikację zgodności oznakowania z przepisami i usunięcie faktycznie występujących nieprawidłowości, w najbliższym możliwym terminie – zapewnia Izolda Boguta z biura prasowego UM Lublin. MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here