Co ma radny?

Jak co roku lubelscy samorządowcy przedstawili swoje oświadczenia majątkowe. W tym wydaniu prezentujemy majątki kolejnych lubelskich radnych.


Piotr Popiel (Prawo i Sprawiedliwość) zaoszczędził 63 tysiące złotych. Ma spółdzielcze prawo własnościowe do garażu o powierzchni prawie 17 metrów kwadratowych (wartość 30 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił ok. 72,5 tys. złotych na Politechnice Lubelskiej, gdzie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta. Pobrał też prawie 33 tysiące złotych diety radnego. Jeździ Mitsubshi Grandis z 2007 roku o wartości 14 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Anna Ryfka (klub Krzysztofa Żuka) zaoszczędziła nieco ponad tysiąc złotych i 100 euro. Ma udział w domu o powierzchni 276 metrów kwadratowych oraz ¼ udziału w mieszkaniu o powierzchni ok. 56 metrów kwadratowych (wartość 280 tysięcy złotych). Jest właścicielką dwóch działek o łącznej wartości 750 tysięcy złotych. Ma też udziały w trzech innych nieruchomościach. W ubiegłym roku zarobiła nieco ponad tysiąc złotych na umowie zleceniu w spółce Maos. Pobrała też 32 tysiące złotych diety za zasiadanie w Radzie Miasta Lublin. Spłaca kredyt gotówkowy w BZ WBK. Według stanu na koniec 2019 roku do spłaty zostało ponad 17 tysięcy złotych. Spłaca kredyt gotówkowy w Banku Santander (do spłaty zostało 57,5 tys. złotych), a także ok. 15 tys. złotych pożyczki od swojej mamy. Wykorzystała ponad 6 tysięcy złotych na karcie kredytowej w BZ WBK.

Radosław Skrzetuski (Prawo i Sprawiedliwość) zaoszczędził 90 tysięcy złotych. Ma 1/8 udziału w mieszkaniu o powierzchni ok. 72 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych). Ma 1643 akcje Krajowej Spółki Cukrowej. W ubiegłym roku zarobił ponad 158 tysięcy złotych w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie jest szefem gabinetu politycznego. 9 tysięcy złotych zarobił w biurze senatorskim Andrzeja Stanisławka. Pobrał ok. 32 tysiące złotych diety za zasiadanie w Radzie Miasta Lublin, a ponad 300 złotych za zasiadanie w radzie programowej TVP Lublin. Nie ma kredytów.

Zbigniew Targoński (klub Krzysztofa Żuka) zaoszczędził 10 tysięcy złotych. Jest właścicielem domu o powierzchni 140 metrów kwadratowych (wartość 200 tysięcy złotych). Ma spółdzielcze prawo własnościowe do mieszkań o powierzchni 32 i 57 m kwadratowych. Ich łączna wartość to 350 tysięcy złotych. Ma również działkę budowlano-rekreacyjną o powierzchni 20 arów i działkę rekreacyjną o powierzchni 9 arów. Ich łączna wartość to 47 tysięcy złotych. Jest wiceprezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. W ubiegłym roku zarobił z tego tytułu prawie 245 tysięcy złotych. Pobrał także niespełna tysiąc złotych diety radnego (mandat objął dopiero pod koniec roku w miejsce Marty Wcisło, która została posłanką). Jeździ Audi A6 z 2002 roku, Volkswagenem Golfem z 2007 roku i Volvo XC60 z 2009 roku. Nie ma kredytów.

Maja Zaborowska (klub Krzysztofa Żuka) nie ma oszczędności. Ma udział w budynku mieszkalnym. Prowadzi klinikę weterynaryjną, która w ubiegłym roku przyniosła ponad 2 tysiące złotych straty. Około 79 tysięcy złotych zarobiła w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Łukowie. Pobrała 32 tysiące złotych diety za zasiadanie w Radzie Miasta Lublin, a tysiąc złotych za zasiadanie w radzie programowej TVP Lublin. Pobrała też 3 tysiące złotych z programu 500plus. Jeździ Mitsubishi Lancer z 2014 roku. Spłaca ponad 63 tysiące złotych kredytu na cele remontowe w Pekao S.A.

Opracował GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here