Co przy Stokrotce?

Drewniane budynki po byłym pogotowiu opiekuńczym przy ul. Lwowskiej i pobliski skwer są częstym miejscem spotkań młodzieży. Sieć „Stokrotka” ma wobec nich plany, ale zapowiada, że to złożony projekt i za wcześnie, aby mówić o terminie realizacji.

Ponad 80-arową działkę przy ul. Lwowskiej 21, zabudowaną historycznymi budynkami, w których do 2006 roku mieściło się m.in. pogotowie opiekuńcze, miasto sprzedało w 2008 roku. Przeznaczoną pod działalność handlowo-usługową parcelę za nieco ponad 4 mln zł kupiła wtedy spółka Elpro Ekon z Lublina, zajmująca się budowaniem i zarządzaniem nieruchomościami dla holdingu Emperia, krajowego potentata handlowego i właściciela m.in. sieci marketów „Stokrotka”.

Położona w centrum miasta działka jest w atrakcyjnym miejscu, ale stojące na niej ponad stuletnie budynki objęte są nadzorem konserwatora zabytków. Konserwator zgodził się na przebudowę murowanego, najmłodszego z budynków. Zaadaptowano go na „Stokrotkę”. Zagospodarowano też otoczenie. Właściciele parceli zapowiadali kolejne inwestycje. Minęło kilkanaście lat i dotąd nic się tam jednak nie zmieniło. Drewniane budynki po byłym pogotowiu opiekuńczym i przylegający do nich skwer jest częstym miejscem spotkań młodzieży.

Zapytaliśmy w sieci „Stokrotka”, jakie mają plany odnośnie tych obiektów. Odpowiedzi w ich imieniu udzielił przedstawiciel „ROmedia” Agencja Public Relations z Lublina: „W chwili obecnej analizujemy warunki techniczne przebudowy obiektów oraz wstępne możliwości rekomercjalizacji. Mamy do czynienia ze złożonym projektem i zbyt wcześnie jest, żeby mówić o szczegółach inwestycji, a tym bardziej o terminach realizacji”. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here