Cofał tirem. Uderzył w podróżnego busa

Po nocnym zderzeniu na krajowej „dwunastce” karetki zabrały do szpitala trzy osoby. Bus z dziewięcioma osobami uderzył w cofającego na drodze tira. – Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie – apeluje policja.

Zgłoszenie o zderzeniu busa z samochodem ciężarowym w miejscowości Brzeźno w gminie Dorohusk dyżurny chełmskiej komendy odebrał w nocy ze środy na czwartek (29/30 lipca).

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Volkswagen Transporter, 55-letni obywatel Ukrainy, uderzył w tył cofającego na jezdni samochodu ciężarowego marki Volvo, którym kierował 59-letni obywatel Ukrainy – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Busem podróżowało dziewięć osób. Troje pasażerów z obrażeniami ciała zostało przewiezionych karetką pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń i po badaniach zostali zwolnieni. Obaj kierujący byli trzeźwi – dodaje komisarz.

Tym razem skończyło się kolizji, której przyczyną był nieprawidłowy manewr cofania. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: – Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie lub zdrowie – podkreśla rzecznik komendy. (pc)