COVID okroił urząd

Problemy kadrowe w urzędzie gminy. Przez koronawirusa na kwarantannę trafili zastępca wójta, kierowca i kilka urzędniczek. Praca jednego z wydziałów została praktycznie zawieszona.

Jak się dowiedzieliśmy, cała trójka jechała razem do Lublina. Później, gdy u pracownicy wydziału planowania, gospodarki i infrastruktury wykryto koronawirusa, test zrobili również podróżujący z nią wtedy jednym samochodem: zastępca wójta gminy Lucjan Piotrowski oraz kierowca.

W obu przypadkach wynik okazał się pozytywny, a objawy zaczęły być widoczne. Cała trójka trafiła na kwarantannę, a razem z nimi trzej inni pracownicy urzędu, którzy mieli kontakt z chorymi – w tym dwie osoby z tego samego wydziału. Urząd co prawda działa nadal, ale w okrojonym składzie, a brak rąk do pracy dał się odczuć pozostałym.

– Praca w inwestycjach została po części zawieszona, po części w załatwianiu spraw pomagają też pracownicy geodezji, a i odizolowane panie pracują zdalnie. Ale działamy! – mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here