Covid`19 dopadł wiceprezydenta

Janusz Cieszyński, wiceprezydent Chełma, w środę 27 stycznia otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Czuje się dobrze. Następnego dnia test na obecność Covid`19 wykonał prezydent Jakub Banaszek. Włodarz Chełma miał negatywny wynik.

Koronawirus nie wybiera. Dopada osoby młodsze i starsze, biedne i majętne, celebrytów, polityków i zwykłych zjadaczy chleba. Atakuje w najmniej oczekiwanym momencie. O tym, że na każdym kroku należy zachować czujność, nosić maseczkę, dezynfekować ręce i zachowywać dystans społeczny, w ostatnich dniach przekonał się wiceprezydent Chełma Janusz Cieszyński. W środę, 27 stycznia, otrzymał pozytywny wynik testu na Covid`19.

Pierwszy zastępca Jakuba Banaszka, prezydenta Chełma, przechodzi chorobę lekko, jak zwykłe przeziębienie. Dzień później, w czwartek, uczestniczył w zdalnej nadzwyczajnej sesji rady miasta, referując projekt uchwały i odpowiadając na pytania radnych. Choć wiceprezydenta nie było widać, a tylko słychać, nie sprawił wrażenia, że przechodzi koronawirusa.

Janusz Cieszyński, zgodnie z decyzją sanepidu, do 5 lutego br. ma przebywać w ścisłej izolacji. Ze względu na lekki przebieg choroby, wiceprezydent zamierza pracować zdalnie.

Po tym, jak Cieszyński otrzymał pozytywny wynik testu na Covid`19, następnego dnia na badanie udał się prezydent Jakub Banaszek, który wcześniej miał kontakt ze swoim zastępcą. Wynik testu włodarza Chełma okazał się negatywny. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here