Cud może się zdarzyć

Księża z bazyliki na Górze Chełmskiej zachęcają wiernych do składania intencji o modlitwę za pośrednictwem internetu. Proboszcz parafii przytacza niezwykłą historię cierpiącej na nowotwór pani Katarzyny, która po modlitwie do Matki Bożej Chełmskiej doznała uzdrowienia. – Ostatnio uczestniczyła nawet w nabożeństwach odpustowych – mówi ks. Andrzej Sternik.

Strona internetowa Parafii Narodzenia NMP na Górze Chełmskiej jest rozbudowana, pełna relacji i zapowiedzi różnego rodzaju wydarzeń kościelnych. Ostatnio pojawiła się na niej także tzw. skrzynka intencji. To tu parafianie mogą złożyć bez wychodzenia z domu intencję modlitewną na nabożeństwa do Matki Bożej Chełmskiej. Z tej możliwości korzysta coraz więcej wiernych.
– Sanktuarium musi stwarzać różne możliwości modlitwy – mówi ks. Andrzej Sternik, proboszcz parafii. – Za pośrednictwem internetowej skrzynki intencji można wpisać i wysłać intencję, która następnie zostanie odczytana podczas mszy świętej w każdą środę. To nabożeństwa, na których odmawiane są modlitwy o uzdrowienie i ciała i duszy. To również nowość. Msze te odprawiane były przed wakacjami, a teraz je wznawiamy.
Ks. Sternik przypomina, że Matka Boża Chełmska na „Górce” czczona jest od setek lat, a wierni powierzają jej swoje intencje. Proboszcz bazyliki przytacza przykład pani Katarzyny z Puław, która zmagała się z nowotworem. Ma spisane świadectwo jej uzdrowienia. Wiosną br. w bazylice na „Górce” była modlitwa oraz msza święta w intencji kobiety. Pani Katarzyna i jej bliscy modlili się codziennie. Wkrótce potem kobieta przeszła kolejne badanie. Okazało się, że operacja jest zbędna, bo pani Katarzyna jest zdrowa.
– To autentyczna historia – mówi ks. Sternik. – Ostatnio pani Katarzyna uczestniczyła w nabożeństwach odpustowych w naszej parafii.
Najbliższe nabożeństwo do Matki Bożej Chełmskiej zaplanowane jest w środę, 20 września o godz. 17.15, następnie o godz. 18.00 – eucharystia, a o 19.00 – modlitwa o uzdrowienie.  (pk)