Cuda przestrzeni

Wystawę „YoVA4 – Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu” można do końca maja oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej, która znajduje się w holu nowego skrzydła Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.


Nad wystawą pieczę ma Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz – ze strony Politechniki Lubelskiej, prodziekan Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, dr inż. Bartłomiej Kwiatkowski oraz dr inż. arch. Hubert Trammer.

Wystawie towarzyszył wykład wygłoszony 22 maja przez austriacką architektkę Connie Herzog, z wiedeńskiego studia LOSTINARCHITECTURE.

Odnotujmy, że Wiedeń jest miastem, z którym związani są tak słynni architekci, jak Johann Bernhard Fischer von Erlach, Theophil Hansen, Otto Wagner, czy Adolf Loos. To oni ukształtowali w znacznym stopniu architekturę Wiednia i wpłynęli na kształt architektury światowej. Do dziś w Wiedniu działają i kształcą się architekci cenieni na całym świecie. Próbkę ich dokonań i talentów prezentuje właśnie wystawa na Politechnice Lubelskiej.

Prezentowano ją wcześniej m.in. na Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Opolskiej. Monika Skarżyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here