Czas na walne w spółdzielniach. Dziś druga część zebrania w ChSM

W spółdzielniach mieszkaniowych rozpoczął się okres walnych zgromadzeń. Dziś o 16.30 w SP nr 8 w Chełmie druga, ostatnia część walnego w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pierwsza część Walnego odbyła się wczoraj, 1 czerwca, w Klubie Osiedlowym „ADM I” przy al. Piłsudskiego, dziś druga, ostatnia część Walnego w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Połanieckiej. Początek o godz. 16.30.

Choć w tym roku nie przewidziano wyborów do władz spółdzielni, w porządku obraz jest kilka istotnych tematów. Jednym z nich, jak zwykle będzie podział wypracowanej nadwyżki bilansowej za 2025 r., która wyniosła ponad 5,4 mln zł brutto. Zarząd proponuje przeznaczyć ją na zwiększenie środków na fundusz remontowy. Mieszkańcy będą mogli też zdecydować czy sprzedać nieruchomości pod garaże. Do ChSM wpłynęły dwa wnioski od członków Spółdzielni z Osiedla „Kościuszki”. Jeden  złożył społeczny komitet budowy garaży, który chce kupić fragment działki przy ul. Wolności (o pow. 760 mkw) a drugi złożył członek Spółdzielni, który chce samodzielnie kupić inny fragment tej działki (o pow. 190 mkw).

Podczas walnego można zapytać o kondycję finansową spółdzielni, planowane inwestycje i wiele innych spraw nurtujących mieszkańców. Ale żeby zapytać trzeba pojawić się na zebraniu. (red)