Jest z czego się cieszyć

Drużyna piłkarek w składzie z zawodniczkami Spartana Lublin – bramkarką Julią Kopińską i Wiktorią Aumiller – sięgnęła po srebro. Był to jedyny medal wywalczony w rozgrywkach drużynowych przez zespół z Polski!

Aż 11 medali, w tym złoty, trzy srebrne i siedem brązowych zdobyli polscy sportowcy w XXIII Letnich Igrzyskach Głuchych w tureckim Samsunie. Między innymi na drugim stopniu podium wraz z piłkarską reprezentacją kobiet stanęły Julia Kopińska i Wiktoria Aumiller ze Spartana Lublin!


Polki przegrały finał z Rosją dopiero w rzutach karnych 2:4. Wcześniej „biało-czerwone” wygrały 2:0 z Wielką Brytanią, 1:0 z Rosją, rozgromiły 12:0 Chiny i zremisowały z Brazylią 2:2, zostając najlepszą ekipą rundy grupowej.
Z Polaków w Samsunie najlepiej wypadli pływacy, zdobywając aż 8 medali. To głównie zasługa Konrada Powroźnika (złoto na 200 metrów st. motylkowym), 14-letniej Julii Chmielewskiej (brązowe krążki na 50, 100 i 200 m st. klasycznym), Juliusza Sawki (brąz na 200 m st. grzbietowym), uznanego w środowisku sportu głuchych, byłego zawodnika Spartana Lublin – Artura Pióro (srebro na 400 m i brąz na 1500 metrów st. dowolnym) oraz sztafety 4 x 200 m dow. (brąz).
– Jest z czego się cieszyć. Przed czterema laty z Sofii przywieźliśmy cztery medale, dwa złote i dwa srebrne, a teraz prawie trzy razy więcej – mówi lublinian Stanisław Janiec, sekretarz generalny Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. BAS