Czekanie na huśtawki

Przedszkolaki z ul. Spokojnej czekają na plac zabaw z prawdziwego zdarzenia

Spółka Active Line z Lublina ponownie jako jedyna złożyła ofertę na wykonanie modernizacji placu zabaw w ogrodzie Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej. Poprzedni przetarg, ogłoszony w czerwcu, urzędnicy musieli unieważnić, bo Active Line choć wygrała, odstąpiła od podpisania umowy.

W pierwszym postępowaniu spółka wyceniła swoje prace na 212 tys. zł. Teraz chce o 8 tys. więcej, ale to i tak sporo mniej niż gotowe jest wydać miasto, które zarezerwowało na tę inwestycję 300 tys. zł. Czy tym razem dojdzie do podpisania umowy i realizacji zadania, które lublinianie wybrali głosując w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego?

W jego ramach na placyku przy przedszkolu mają zostać zamontowane huśtawki, linarium stożkowe, metalowy zestaw zabawowy, piaskownica, „sklepik”, czy domek ze ścianką wspinaczkową. Ważnym komponentem zadania jest także budowa muru oporowego wraz ze schodami między placem zabaw, a budynkiem przedszkolnym. Urzędnicy badają złożoną ofertę. Jeśli kontrakt zostanie zawarty wykonawca będzie miał pięć miesięcy na jego realizację.

Firma Active Line złożyła również jedyną ofertę w przetargu na budowę innego placu wybranego przez lublinian w BO. Chodzi o planowany „Bajkowy plac zabaw” na Ponikwodzie, w rejonie ul. Bluszczowej, o którym niedawno pisaliśmy na łamach „Nowego Tygodnia”. Jej propozycja opiewała jednak na ponad 305 tys., a w miejskiej kasie zarezerwowano na ten cel jedynie nieco ponad 247 tys. zł. Ostatecznie przetarg został unieważniony, ale nie z powodu zbyt wysokiej ceny. W uzasadnieniu przygotowanym przez urzędników można bowiem przeczytać, że złożona oferta nie spełniała formalnych warunków wynikających ze specyfikacji przetargowej. Miasto zapowiada, że wkrótce ogłosi kolejny przetarg.

Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here