Częściej do Turcji

Po pandemicznym kryzysie świdnickie lotnisko staje na nogi. Oprócz popularnych wakacyjnych czarterów codziennie możemy polecieć do Londynu, trzy razy w tygodniu do Eindhoven, dwa razy do Dublina i Oslo, sześć razy w tygodniu do Warszawy i cztery do Gdańska

Port Lotniczy Lublin podzielił się kolejną dobrą wiadomością dotyczącą przyszłych wakacji. Oprócz całkiem nowego połączenia – z Rodos, dodatkowe połączenia ze Świdnika do tureckiej Antalyi postanowiło wyczarterować biuro podróży Coral Travel, które sezon Lato 2023 rozpocznie już od początku czerwca.


W sierpniu Port Lotniczy Lublin obsłużył 47 828 pasażer i był to najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii lotniska. Rekordowa frekwencja to – jak zaznaczają władze lotniska – zasługa m.in. bardzo dobrze przyjętych przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów w ramach akcji Lato 2022. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. loty z do tureckiej Antalyi.

Liderem w organizacji wakacji do Turcji z polskich lotnisk jest biuro podróży Coral Travel Poland. W ostatnim sezonie co drugi turysta wylatujący z Polski na wakacje do Turcji wyjechał właśnie z tym touroperatorem. Biuro wciąż rozszerza dostępność o wyloty lokalne i zwiększa ich częstotliwość. Dlatego rozwija też swoją ofertę z wylotami do Turcji z Lublina. Już od 3 czerwca 2023 r. na trasie Lublin – Antalya będą realizowane dwa połączenia tygodniowo.

– Cieszę się, że nasza siatka połączeń zostanie uzupełniona o kolejne loty do Turcji. Kierunek ten należy do czołówki najchętniej wybieranych przez lubelskich turystów. Jestem przekonany, że ta dodatkowa rotacja przyciągnie klientów, którzy wybiorą nasz port lotniczy, jako początek wakacyjnej przygody – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Jest to kolejna już zapowiedź połączeń na wakacje 2023. Od 2 czerwca 2023 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączy Rodos. Loty na grecką wyspę będą odbywać się raz w tygodniu aż do 6 października 2023 roku. Wycieczki można rezerwować na stronie Rainbow oraz u agentów. Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej:www.airport.lublin.pl (opr. w)