Człowiek wielu pasji

Rysował od zawsze, ale dopiero niedawno zdecydował się pokazać swoje prace publiczności. Za to z sukcesami. Jego pierwsze wystawy spotkały się z bardzo przychylnymi recenzjami krytyków sztuki. Dziś dzieła Adama Puławskiego podziwiać można w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie.

Adam Puławski jest doktorem nauk humanistycznych, zatrudnionym w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Obok historii jego pasją jest sztuka. Tworzy przede wszystkim portrety. Jego prace to zamaszyste pociągnięcia, ekspresyjna, czasem nerwowa kreska oraz często stosowane, zamierzone uproszczenia.
– Kiedy się patrzy na jego dzieła aż trudno uwierzyć, że jest samoukiem – chwalą go przyjaciele. Dziś jego prace oglądać można na wystawie „Adama Puławskiego Rysunek i malarstwo” w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie (ul. Bernardyńska 14A). A być może już niebawem o Puławskim znów usłyszymy. Jego przyjaciele zdradzają, że Adam szykuje się do wydania tomiku swoich wierszy.
– Wszystko, co wychodzi spod Adama ręki, płynie wprost z jego serca. Adam to Artysta, przez duże A – kwitują jego przyjaciele. (mg, fot. MDK Lublin)