Czołówka na skrzyżowaniu

Nieustąpienie pierwszeństwa i zapewne małe doświadczenie w prowadzeniu samochodu były przyczynami wypadku, do którego doszło na rogatkach Włodawy. Spowodowała go 18-latka, która swoim Audi uderzyła czołowo w Renault.

W sobotę (30 czerwca) po godzinie 17 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 82 z wojewódzką nr 818 dziewiętnastoletnia mieszkanka gminy Wyryki jadąca Audi A3 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Renault Megane, którym kierował 32-latek z Włodawy. – Oba auta uległy rozległym zniszczeniom, a droga przez kilka godzin była zablokowana – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 32-latek i jego troje pasażerów nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i po obserwacji wyszli ze szpitala. Sprawczyni kolizji policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania – posiadała je zaledwie od kilku miesięcy.

Zatrzymano również dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. W dalszym ciągu sprawę będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy we Włodawie. Okres wakacyjny, wysokie temperatury i pośpiech często zmniejszają naszą uwagę – by dla wszystkich wakacje przebiegały pomyślnie – pamiętajmy o zasadach ruchu drogowego i uważajmy na drodze. Jest to kolejne w ostatnim okresie zdarzenie drogowe spowodowane przez młodego – niedoświadczonego kierowcę – apelujemy by korzystać z kursów doszkalających w ośrodkach techniki jazdy. Przede wszystkim jednak zachowajmy na drodze szczególną uwagę i ostrożność – dodaje Szymańska. (bm)