Czołówka na zakręcie

Trzy kobiety trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w Sawinie. Przez nadmierną prędkość na łuku drogi 37-letnia kierująca VW Passatem straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym audi.

(17 sierpnia) Około godziny 9 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na trasie Chełm – Włodawa. Natychmiast na sygnale popędziły do Sawina karetki pogotowia ratunkowego, wozy strażackie i policja.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 37-latka kierująca Volkswagenem Passatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego straciła panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z kierującą audi 48-letnią kobietą – informuje starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Siła uderzenia była tak duża, że Passata wyrzuciło z jezdni do przydrożnego rowu. Na szczęście wszystkie ofiary wyszły z pojazdów o własnych siłach.

W wypadku kierująca Audi A6 odniosła obrażenia twarzy. Jej 72-letnia pasażerka doznała urazów obojczyka, ręki i kręgosłupa. Sprawczyni wypadku – kierująca VW – urazu głowy, twarzy i klatki piersiowej. Wszystkie trzy kobiety zostały zabrane do szpitala. Na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury ustalają teraz chełmscy policjanci. – Za spowodowanie wypadku w komunikacji grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz. (pc)