Czołówka pod Kamieniem

Kierowca renault stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi. Zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z toyotą. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Wypadek miał miejsce po godzinie 15, w poniedziałek (2 stycznia) w Kamieniu-Kolonii. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący Renault Laguną (21-letni mieszkaniec gminy Leśniowice) jechał w kierunku Kamienia. Był trzeźwy. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na drugi pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Toyotą Yaris, którą kierował 66-letni chełmianin.

– W interwencji brały udział dwa zastępy straży pożarnej, w tym OSP KSRG Kamień. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane były trzy osoby, które przez Zespoły Ratownictwa Medycznego zostały przetransportowane do szpitala – informuje bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Obaj kierowcy skarżyli się na bóle w klatce piersiowej. Poza stłuczeniami, na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń. W gorszym stanie znajdowała się natomiast 62-letnia pasażerka toyoty. Kobieta pozostała w szpitalu. Sprawą wypadku zajmuje się teraz chełmska policja pod nadzorem prokuratury. (pc, fot. PSP Chełm)