Czterech chętnych do zaprojektowania Kudkolandii

Cztery firmy zgłosiły się do ogłoszonego przez urząd miasta przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Kumowej Dolinie. Nie wiadomo, czy miasto zdecyduje się na podpisanie umowy z którąkolwiek z nich, bo wszystkie zaproponowane ceny przekraczają założony budżet.

Wraz z końcem roku chełmski Ratusz poinformował, że ogłosił przetarg na opracowanie projektu Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Kumowej Dolinie, które – nie wiedzieć czemu nazwał Kudkolandią – choć teraz zapewnia, że to nazwa robocza. Zaplanowano, że w ramach tego przedsięwzięcia w sąsiedztwie amfiteatru i stoku narciarskiego powstaną m.in.: ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, tężnia solankowa, pole do minigolfa, dwa place zabaw, trasa spacerowa wśród koron drzew, pumptrack dla rowerów oraz Centrum Edukacji Ekologicznej z salą konferencyjno-wystawienniczą i parkingiem podziemnym na minimum 100 miejsc postojowych.

Oferty złożyły cztery firmy: spółka AKINT z Warszawy – 115,6 tys. zł, konsorcjum firm: MOLEKUŁY Ewelina Jaskulska z Warszawy i ANARCHITECT Joanna Aleksandrowicz z Gdańska – 401,5 tys. zł, Primtech Szymon Kita z Tarnowskich Gór – 289 tys. zł, Kosikowski Architektura Radosław Kosikowski z Chełma – 564,7 tys. zł.

Te kwoty przekraczają zaplanowany budżet, bo miasto założyło, że przeznaczy na ten cel 100 tys. zł. Być może Ratusz zdecyduje się dołożyć stosunkowo niewielką kwotę do najtańszej oferty, choć, jak zaznacza Damian Zieliński z UM Chełm, wciąż trwa analiza ofert pod kątem merytorycznym i formalnym i decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. (w)