Czynsze znów w górę

O 7,4 procent wzrosły opłaty za gaz w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Nie mieliśmy na tę decyzję wpływu – przekonuje Maciej Cieślak, zastępca prezesa ChSM, ds. technicznych.

W ubiegłym tygodniu skontaktował się z nami rozżalony mieszkaniec osiedla XXX-lecia.

– Na klatce schodowej znalazłem informację o tym, że od 1 października o 7,4 procent wzrosła cena gazu – opowiada. – Trochę mnie to poirytowało. Niby to niewiele, ale co chwila dowiadujemy się, że opłaty rosną, to za prąd, to za gaz itp. Skąd na to brać pieniądze? – dodaje.

Maciej Cieślak, wiceprezes ChSM, podkreśla, że na podwyżkę cen gazu Spółdzielnia wpływu nie ma. – Zgodnie z pismem PGNiG z dnia 4 listopada 2021 r. zostaliśmy poinformowani o podwyżce opłat za paliwo gazowe od dnia 1 października 2021 r. O powyższym poinformowaliśmy mieszkańców – dodaje.

Na przykładzie rodziny czteroosobowej w wyniku tej podwyżki miesięczna opłata za gaz wzrośnie o około 2,50 zł. – Przypominamy, że ChSM nie ma wpływu na następujące składniki opłat: centralne ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody, woda zimna i odprowadzenia ścieków, gaz, energia elektryczna, wywóz nieczystości oraz podatek od nieruchomości – informuje Cieślak.

Wiceprezes ChSM zauważa, że w ostatnim okresie mamy do czynienia ze znacznym wzrostem cen z tytułu energii cieplnej. – Tylko w tym roku była to podwyżka o ok. 20 procent i planowana jest kolejna w podobnym wymiarze. Od 1 stycznia 2022 nastąpią znaczne podwyżki energii elektrycznej. Ponadto duże znaczenie dla prowadzonej przez nas działalności ma wzrost cen paliw – komentuje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here