Dali sąsiadom

Przemytnicy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo przysłużyli się społeczeństwu. Zarekwirowany od nich nielegalny alkohol trafił do placówek medycznych – niestety, nie w Chełmie.

– Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie, jako organ likwidacyjny, przekazał 9 i 14 kwietnia 882 litry zarekwirowanego alkoholu do przygotowania preparatu dezynfekcyjnego – poinformowało w ubiegłym tygodniu biuro prasowe lubelskiej Izby Administracji Skarbowej.

To już kolejna taka partia spirytusu przekazana na dobry cel w czasie epidemii. M.in. ponad tysiąc litrów trafiło wcześniej do szpitali w Lublinie i Zamościu oraz wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Teraz alkohol o mocy od 80-92 proc. – czyli idealny do dezynfekcji i odkażania – został wysłany do: lubelskiego centrum, ponownie do szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, a także SPZOZ w Tomaszowie Lubelskim.

– Dotychczas przekazaliśmy już w sumie 2,2 tysiące litrów alkoholu siedmiu różnym podmiotom w województwie lubelskim. Poza placówkami medycznymi alkohol trafiał także do innych jednostek mundurowych zaangażowanych w walkę z epidemią, w tym m.in. do żandarmerii wojskowej – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy IAS Lublin. – W przygotowaniu są kolejne partie alkoholu dla kolejnych jednostek – dodaje. (pc)