Danowcy szkolili się z najlepszymi

Reprezentanci Dana: Jakub Dańko, Adrianna Skowrytko i Piotr Bernat z Tomaszem Mamulskim, wybitnym szkoleniowcem formuł low-kick i K-1 rules

Reprezentanci LKSW Dan Świdnik przebywali w Wiśle na obozie doszkalającym dla sztabu szkoleniowego i kadry narodowej Polskiego Związku Kickboxingu.


W szkoleniu wzięło udział ponad 50 uczestników z całego kraju. – Impreza spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że konieczny był podział zgłoszonej grupy na dwa terminy. Zajęcia praktyczne (4 treningi) prowadził trener Tomasz Mamulski z Krakowa, wybitny szkoleniowiec w zakresie formuł low-kick i K-1 rules. Dotyczyły one przede wszystkim poruszania w walce oraz metodyki szkolenia zwłaszcza w zakresie przechodzenia od pojedynczych technik do ich kombinacji i otwartych form treningu w parach – relacjonuje Piotr Bernat, trener główny Dana.

Odbyły się także dwa wykłady teoretyczne. Piotr Siegoczyński, prezes PZKB i pierwszy polski mistrz świata w kickboxingu poprowadził prelekcję na temat „Cele, rola i zadania sportu – prowadzenie zawodnika na kolejnych etapach kariery”, zaś Dorota Godzina, niegdyś czołowa polska zawodniczka, a zarazem specjalistka w zakresie dietetyki podzieliła się cenną wiedzą na temat żywienia w kickboxingu.

W ramach szkolenia odbył się także egzamin na czarne pasy w kickboxingu. Na wyższe stopnie mistrzowskie PZKB zostali promowani reprezentanci klubu ze Świdnika: Jakub Dańko – na II dan, Piotr Bernat i Adrianna Skowrytko – na I dan! BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here