Danowcy trenują i wypoczywają w Złotych Górach

Reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika od soboty przebywają w czeskiej miejscowości Złote Góry na międzynarodowym obozie letnim w taekwondo i kick-boxingu.
– To największy do tej pory obóz, w którym mamy przyjemność uczestniczyć. Razem z nami na zgrupowaniu, które odbywa się w ośrodku narciarskim Ski-Pricna, położonym w Górach Opawskich, tuż przy granicy z Polską, jest ponad 170 uczestników z kilku państw – mówi Piotr Bernat, trener świdnickiego Dana.
Obóz prowadzi zespół szkoleniowców ze stopniami od pierwszego do szóstego dana z Czech, Słowacji, Polski i Ukrainy. Oprócz Piotra Bernata są to między innymi Katia Olega, Kamila Samala, Simona Jana, Kamil Tihelka oraz Krisztian Jaroszkiewicz, siedmiokrotny mistrz świata i ośmiokrotny mistrz Europy WAKO.
W zgrupowaniu uczestniczy 18-osobowa ekipa świdnickiego Dana.
– 3 sierpnia dojedzie do nas jeszcze Paweł Zdun, jeden z najlepszych naszych zawodników. Dla niego treningi w Czechach będą dodatkowym przetarciem i cennym sprawdzianem przed wyjazdem na zgrupowanie kadry narodowej do Cetniewa, zaplanowanym na 14 sierpnia – dodaje trener Bernat.
MAG