Dawna odzieżówka sprzedana

Miasto sprzedało atrakcyjną działkę wraz z budynkiem po Zespole Szkół Włókienniczo-Odzieżowych przy ul. Spokojnej za 15 mln 650 zł.


Cenę wywoławczą za ponad hektarową działkę wraz z czterokondygnacyjnym budynkiem przy ul. Spokojnej 10 ustalono na 14,9 mln zł. Do przetargu w miniony czwartek, 30 listopada stanęły dwie spółki: Boro z Piotrkowa Trybunalskiego i Howell z Krakowa. Po krótkiej licytacji wygrała spółka Boro, która zajmuje się głównie produkcją przyczep, lawet i zabudów samochodowych, ale ostatnio wchodzi również w usługi deweloperskie: budowała apartamentowce w Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i w Spale.
Miasto, przygotowując nieruchomość do sprzedaży, wydało dla działki dwie decyzje o ustaleniu warunków zabudowy. Jedna przewiduje tu wielorodzinne budownictwo mieszkalne z usługami na parterze (do dwóch tysięcy mkw.) i garażami podziemnymi, druga – zamiast „mieszkaniówki” – działalność hotelową.
Z wstępnych zapowiedzi wynika, że spółka Boro chce wybudować tam 7-piętrowy apartamentowiec, a w budynku szkoły umieścić np. przychodnię zdrowia. Ale, jak podawał Ratusz w ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości, budynek po odzieżówce wymaga gruntownego remontu: „Pokrycie dachu i obróbki blacharskie w stanie słabym, wymagającym remontu. Wykończenie wewnętrzne w stanie dostatecznym i słabym – we wszystkich pomieszczeniach widoczne uszkodzenia tynków. Podłogi wymagają odnowienia, w sanitariatach armatura wodociągowa i kanalizacyjna w stanie słabym. W pomieszczeniach przyziemia w sali gimnastycznej zawilgocone tynki oraz posadzki, do wymiany. Stolarka okienna częściowo wymieniona.” (red)