DB Schenker woli Świdnik

Wizualizacja bazy DB Schenker w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku

DB Schenker przenosi się z Lublina do Świdnika – poinformowało biuro prasowe firmy. Będzie działać w Strefie Aktywności Gospodarczej, gdzie już powstaje jej nowy terminal przeładunkowy. Równocześnie trwają prace związane z budową dojazdu do SAG, czyli ulicy Nadleśnej. Tę inwestycje miasto planuje skończyć jeszcze w tym roku.


DB Schenker podkreśla, że kluczowe znaczenie przy wyborze miejsca na nowy terminal przeładunkowy miała lokalizacja. Nowe hale powstają w pobliżu lotniska i drogi krajowej S17 biegnącej szklakiem europejskiej trasy E372, która łączy południowo-wschodnią Polskę z zachodnią Ukrainą. – Pomimo złożonej sytuacji związanej z Covid-19 nie zatrzymujemy się i inwestujemy w kolejny nowoczesny i ekologiczny obiekt. Wartość tej inwestycji wraz z kosztem zakupu gruntu o powierzchni 6 ha wyniesie około 10 mln euro. Wzmacniamy pozycję w regionie, warunki pracy i bezpieczeństwo naszych pracowników oraz jakość dostarczaną naszym klientom – mówi Piotr Zborowski, dyrektor generalny North&East Europe DB Schenker.

Hale w Świdniku na potrzeby DB Schenker’a buduje firma Panattoni. Jak czytamy w informacji prasowej, nowy obiekt potentata w branży logistycznej będzie miał prawie 4500 mkw. powierzchni operacyjnej i 665 mkw. przeznaczonych na część biurową. Powstaje w oparciu o najwyższe standardy nowoczesnego i ekologicznego budownictwa. Co ważne dla mieszkańców Lublina i Świdnika, terminal będzie odseparowany od najbliższych sąsiadów ekranem dźwiękochłonnym. Nowy terminal planowo ma rozpocząć działalność w ostatnim kwartale tego roku.

– Inwestycja w strefę gospodarczą przynosi pierwsze efekty. To miejsce jest idealne do rozwoju biznesu w różnych branżach. Mamy nadzieję, że to dopiero początek dobrych wiadomości. Miasto Świdnik potrzebuje solidnego fundamentu gospodarczego i tę koncepcję zrealizujemy – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Budowie nowego terminala towarzyszy miejska inwestycja związana z budową wygodnego dojazdu do Strefy Aktywności Gospodarczej, czyli przedłużenia ulicy Żwirki i Wigury oraz Nadleśnej. Władze miasta liczą, że ta inwestycja ściągnie do Świdnika więcej firm. – Jesteśmy po pierwszym etapie budowy kanalizacji, która wykonał Pegimek, a teraz trwają prace drogowe. W tym roku planujemy skończyć tę inwestycję – mówi M. Dmowski.

Budowa drogi ma kosztować ponad 8 mln zł. Wykonawcą jest firma STRABAG. (w)