Debiuty jak marzenie

Nasze zawodniczki: Izabela Błaszczuk i Alicja Świdrak na najwyższych stopniach podium

Izabela Błaszczuk i Alicja Świdrak, uczennice Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie, postanowiły spróbować swoich sił w fitness.

11-latki, trenujące na co dzień w placówce z ul. Kasprowicza oraz w lubelskiej Szkole Gimnastyki Sportowej pod kierunkiem Arkadiusza Zingera, wystartowały w Gdańsku w Debiutach, organizowanych przez byłą mistrzynię świata Aleksandrę Kobielak. Występ wypadł niezwykle efektownie!

Obie uczennice SP nr 48 stanęły na podium. Izabela Błaszczuk wygrała kategorię 11-latek, a Alicja Świdrak była druga. Obie dziewczynki wystartowały także w duecie, zajmując trzecie miejsce.

Po udanym występie w Debiutach młode lublinianki postanowiły na drugi dzień spróbować swoich sił także w VII Mistrzostwach Polski FITNESS FIT KIDS & FITNESS AEROBIC. Dziewczynki w duecie wywalczyły czwarte miejsce w Polsce, co pozwoliło uzyskać im awans do Grand Prix Fitness Word Championsship Fitness Fit Kids & Fitness Aerobic, które odbędą się 11 maja w Budapeszcie. KB