Disco Polo królowało w Hannie

(6-7 sierpnia) Na błoniach w Hannie tysiące ludzi doskonale bawiło się przy rytmach disco. Ale tylko w niedzielę, bowiem w sobotę znowu pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. W niedzielę, kiedy wystąpiły megagwiazdy tej muzyki: Weekend i Akcent, publika już dopisała.

Przed 6 tygodniami nawałnica uniemożliwiała występy jakichkolwiek artystów. Dlatego teraz była niejako reaktywacja. Grażyna Kowalik – wójt gminy Hanna, która jest pomysłodawczynią I Nadbużańskiego Festiwalu Disco, może być wreszcie usatysfakcjonowana. Udało się. Choć połowicznie.
Dwudniowy festiwal zaczął się w sobotę o godz. 18 występem znanej CamaSutry, a zakończył tego dnia Zajefajnymi, Zanozą i DJ’em do rana. Jednak deszcz i wiatr spowodował, że była tylko garstka fanów. A trzeba przyznać, że scena, światła i ultranowoczesne telebimy mogły zadowolić najwybredniejszych fanów. Z kolei w niedziele już na wejście o godz. 16 zagrał Weekend, zaś Akcent z nieśmiertelnym Zenkiem wystąpił o 22. Łącznie zagrało 17 zespołów. Miało być po prostu wszystko. Także pozamuzycznie. I było. Organizatorzy przygotowali zaplecze kulinarne, były napoje, miejsce na zabawę dla dorosłych i dzieci. A jak niesie fama w godzinach nocnych tylko niewykoszone zboże dziwnie falowało. Zatem festiwal należy uznać za bardzo udany. Choć pogoda i tym razem nieco zniweczyła pracę setek organizatorów.
Z powodów perturbacji pogodowych nie wiadomo zatem, czy ten festiwal będzie cykliczny.
Jako że koncerty z mega gwiazdami rozpoczęły się po zamknięciu tego numeru gazety, więc fotoreportaż opublikujemy za tydzień.