Dla siebie gigantyczne podwyżki, dla pracowników ochłapy

Sobie niemal stuprocentowe podwyżki, a dla pracowników po kilkadziesiąt złotych ochłapów – takie komentarze pojawiły się po ostatnich podwyżkach w Starostwie Powiatowym w Chełmie. – A obiecywano inaczej.

Nie milkną echa ostatnich podwyżek w Starostwie Powiatowym w Chełmie. Po tym jak Rada Powiatu podniosła wynagrodzenie staroście o niemal sto procent do ponad 20 tys. zł brutto miesięcznie, ogromne podwyżki dostali wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski oraz skarbnik i sekretarz powiatu. – Nie pamiętam dokładnie poszczególnych stawek wynagrodzenia, ale przyznaję, że to odczuwalna podwyżka – mówi J. Kwiatkowski.

Nie tak duża jak w przypadku starosty, bo widełki pozwalają na podniesienie płacy zasadniczej zastępcy do poziomu maksymalnie 9040 zł brutto (o ok. 1,4 tys. zł mniej niż w przypadku starosty), ale podobnie jak w przypadku starosty o niemal 100 proc. Od płacy zasadniczej liczone są dodatki – stażowy (1800 zł) i funkcyjny (3600 zł). Do tego wicestaroście przysługuje dodatek specjalny w wysokości maksymalnie 30 proc. łącznej kwoty płacy zasadniczej i dodatku funkcyjnego, czyli ponad 3700 zł. W sumie pensja wicestarosty urosła do kwoty ok. 18 tys. zł brutto (o 2 tys. zł mniej niż starosty Deniszczuka). Po kilka tysięcy miesięcznie, dzięki nowym regulacjom, zyskali także skarbnik i sekretarz powiatu. Za to zaskoczenia z powodu skromnych podwyżek nie kryją pracownicy starostwa. Podczas sesji obiecywano im wzrost wynagrodzeń. Ale gdy niektórzy zobaczyli, ile dostaną, to zwiesili nosy na kwintę. – Ludzie, których starosta zatrudnia i pracują na jego sukcesy, i którymi starosta się chwali, dostali od 100 do 200 zł brutto. To 70-150 zł na rękę a sobie dali po 10 tysięcy złotych – mówią rozczarowani.

Niektórzy mieli wynagrodzenie na poziomie 2800 zł, więc ich pensje od stycznia i tak wzrosłyby do 3010 zł w związku ze wzrostem płacy minimalnej.

– Średnia podwyżka to około 200 zł, ale przyznajemy też nagrody pracownikom i w grudniu takie będą – zapowiada J. Kwiatkowski. (bf)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here