Dla środowisk twórczych i biznesu

Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja, łącząca branżę kreatywną z biznesem, która otwiera możliwości współpracy między lubelskimi projektantami a przedsiębiorcami.


22 czerwca w Centrum Spotkania Kultur na zainteresowanych czekają warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które przybliżą możliwości rozwoju biznesu związane z wykorzystaniem profesjonalnych usług projektowych.

Celem konferencji jest integracja środowisk twórczych oraz biznesowych i wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy.

– Lubelski Wzór to platforma wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami. Dzięki wydarzeniu projektanci mają okazję poznać oczekiwania i potrzeby biznesu,

a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firm na rynku. Równolegle do paneli dyskusyjnych i warsztatów odbędą się także sesje spotkań inwestorów z projektantami, które pozwolą nawiązać relacje biznesowe. To wymierna korzyści tej konferencji – mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Program konferencji został zaplanowany w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej i zagadnień z nią związanych.

W tym roku panele dyskusyjne poświęcone są m.in. branży meblarskiej oraz spożywczej. Prezentowane studia przypadków pokażą, jak koncepcje projektantów pomagają realizować cele sprzedażowe. Nie zabraknie też informacji nt. realizowanych projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Będzie to solidna garść praktycznych wiadomości na temat metod współpracy projektantów z mieszkańcami, źródeł finansowania oraz tego, jak efektywnie uzgadniać koncepcję.

Odbędzie się także prelekcja na temat estetyki miasta, wygłoszona przez Andrzeja Ćwieka, burmistrza Nałęczowa, który opowie o problemie zaśmiecenia przestrzeni miejskiej przez reklamę i o tym, jak można skutecznie sobie z tym poradzić.

Konferencja to doskonała okazja, aby poznać portfolio lubelskich projektantów. Swoje wystawy pokaże 30 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską, wzornictwem, brandingiem i modą. Ekspozycje będzie można oglądać aż przez dwa miesiące, a nie tylko w dniu wydarzenia, tak jak było w poprzednich latach.

Lubelski Wzór to także nagroda Fundacji Rozwoju Designu LuCreate, przyznawana wybitnym lubelskim projektantom oraz firmom wyróżniającym się wzorcową współpracą z branżą kreatywną. Na wieczornej Gali Architektury i Dizajnu zostanie wręczona statuetka „Lubelski Wzór 2018” w kategorii „Projektant” i „Firma”. Uroczystość uświetni koncert SKUBASA oraz pokaz mody lubelskich projektantów.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się za zarejestrować na stronie: www.lubelskiwzor.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate.

Szczegóły dostępne także na: www.facebook.com/LubelskiWzor/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here