Dla tych, którzy pięknie pisali i piszą o sporcie

Ognisko TKKF Omega od wielu lat piłkarskimi turniejami czci najważniejsze wydarzenia z historii Polski, a także Lublina. W sobotę, na Orliku Szkoły Podstawowej Nr 52 na Felinie, ognisko zorganizowało zmagania z okazji jubileuszu 60-lecia „Kuriera Lubelskiego”.
– To turniej dla tych, którzy pięknie pisali i piszą o sporcie. Tymi zawodami chciałem młodzieży przypomnieć byłych dziennikarzy sportowych tej gazety, śp. Tadeusza Gańskiego oraz Witolda Chojnackiego, Tomasza Chmurę, Andrzeja Kwieka i Krzysztofa Basińskiego. Z tego grona, tylko ten ostatni do dziś jeszcze pisze, relacjonując sportowe wydarzenia już nie w „Kurierze”, ale od dziesięciu lat w „Nowym Tygodniu”. Ta wymieniona przeze mnie piątka dziennikarzy była zawsze obecna tam, gdzie działy się małe i duże wydarzenia sportowe. Potrafiła pogodzić i pojednać ten sport przez duże „S” i ten mały z boisk osiedlowych i szkolnych – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska Omega.
W turnieju wystartowało pięć drużyn. Najlepsza okazała się Starówka, która pokonała kolejno: Omega Felin 3:2, FC Real 6:1, FC Felin 5:1 i FC Felin City 5:4.
Drugie miejsce zajęła Omega Felin, a trzecie FC Felin.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Marczak (Omega), a bramkarzem Patryk Mitrut (FC Felin).
Tytuł króla strzelców wywalczył Norbert Barszczuk ze Starówki (12 bramek). MAG