Długa droga do raju

Nie od razu w fazie grupowej, jak miało to miejsce przez ostatnie trzy sezony, ale od kwalifikacji rozpoczną w najbliższym sezonie przygodę z rozgrywkami Ligi Mistrzyń szczypiornistki MKS Selgros Lublin. Kiepskie wyniki pucharowej edycji LM – 16 porażek na 18 spotkań – sprawiły, że mistrzynie Polski będą musiały zagrać, podobnie jak 12 innych zespołów, w turnieju kwalifikacyjnym. O tym, kto będzie rywalem lublinianek, zdecyduje losowanie, które odbędzie się w najbliższą środę, 29 czerwca o godz. 13.
Potencjalnymi przeciwnikami MKS mogą być: austriackie Hypo Niederösterreich, chorwacka HC Podravka Vegeta, włoskie Indeco Conversano, hiszpański Balonmano Bera Bera, holenderski Sercodak Dalfsen, białoruski HC Gomel, turecki Yenimahalle BSK, norewski Glassverket IF, niemiecki HC Leipzig, słoweński RK Krim Mercator i oraz słowacka Juventa Michalovce .
Tymczasem zawodniczki MKS Selgros do połowy przyszłego miesiąca przebywać będą na zasłużonych urlopach. Zespół na pierwszych zajęciach spotka się 15 lipca. Przygotowując się do nowego sezonu podopieczne trener Sabiny Włodek uczestniczyć będę w dwóch obozach oraz rozegrają szereg gier sparingowych, także z zagranicznymi zespołami.
– Spotykamy się 15 lipca. Już dzień później jedziemy na pierwszy obóz do Białej Podlaskiej. Potem wracamy na kilka dni do Lublina, wybieramy się na kolejny obóz do Kielc, a następnie czeka nas szereg sparingów – wylicza Sabina Włodek, trener zespołu.
Pierwszy z turniejów, zaplanowany od 12 do 14 sierpnia, odbędzie się w słowackich Michalovcach. Kolejne odbędą się w Elblągu (19-21 sierpnia) oraz w Lublinie (26-28 sierpnia). Nie do końca znany jest jeszcze zestaw sparingpartnerów MKS.
– Na Słowację będziemy jechać prosto z Kielc. Tak nam będzie po prostu łatwiej – tłumaczy Włodek. – Potem wracamy do Lublina i szykujemy się na turniej w Elblągu. Nie wiem jeszcze, z kim tam zagramy, wiem za to, że na sparing do nas mają przyjechać Michalovce, a także być może Piotrcovia – dodaje.
Okres przygotowawczy nasza drużyna zakończy serią treningów w hali Globus. Ostatni z nich zaplanowano na 2 września. Kilka dni później rozpocznie się sezon 2016/2017 w PGNiG Superlidze Kobiet.
MAG, mks.lublin.pl