Dni Piask

Rozgrywki sportowe, atrakcje dla najmłodszych, dyskoteka pod gwiazdami, pokaz sztucznych ogni, a na deser koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas podczas tegorocznych Dni Piask.


Dni Piask to wydarzenie od ponad 40 lat wpisane w kalendarz letnich imprez gminy. Jak podkreślają organizatorzy, jest ono przygotowywane z myślą o mieszkańcach Piask, ale także mieszkańcach ościennych gmin, turystach i gościach z całego województwa i kraju. W tym roku impreza odbędzie się w ostatni weekend wakacji – 25 i 26 sierpnia – i ma szczególny charakter, bo organizowana jest w 25-lecie odzyskania przez Piaski praw miejskich.

Pierwszy dzień święta Piask (sobota, 25 sierpnia) upłynie pod znakiem sportowych rozgrywek. Zaplanowano turniej siatkarski i piłkarski o Puchar Burmistrza Piask. W niedzielę, 26 sierpnia jako pierwsza o godz. 14 na scenie przy szkole podstawowej zaprezentuje się Orkiestra Dęta z Piask. Ok. godz. 15 zaplanowano blok animacji dla dzieci, a o godz. 16.30 wystąpi Łukasz Jemioła z zespołem, który zaprezentuje najlepsze dawne przeboje. Zawiedzeni nie będą fani kabaretów, bo o godz. 18 wystąpią „Jurki”. Ok. godz. 19.30 na scenie zaprezentuje się zespół cookisband.pl, a po nim (ok. godz. 21) gwiazda wieczoru – zespół Poparzeni Kawą Trzy. Po tym występie zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a od godz. 22.30 do 1.00 mieszkańcy Piask i ich goście będą bawić się na dyskotece z zespołem PowerBoy i DJ Young’iem. W programie także prezentacje i warsztaty rękodzieła ludowego, prezentacje kół gospodyń wiejskich, atrakcje dla dzieci i wystawa prac przygotowanych na konkurs z okazji 25-lecia odzyskania przez Piaski praw miejskich. (w)