Do miejskiego biurowca trzeba będzie dołożyć

Sześć ofert wpłynęło na przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego biurowca miejskiego przy ul. Leszczyńskiego 20. Najtańsza opiewa na 82,6 mln zł, a to o 2,6 mln zł więcej niż zakładało miasto. Zapewne Ratusz zdecyduje się dołożyć brakującą kwotę i rozstrzygnąć postępowanie.


Przetarg na rozbiórkę budynku urzędu miasta przy ul. Leszczyńskiego i postawienie w tym miejscu nowego biurowca dla urzędników magistrat ogłosił jesienią ubiegłego roku, ale termin składania ofert był trzykrotnie przesuwany. Zainteresowani wykonawcy albo zaskarżali warunki przetargu, albo mieli wątpliwości co do zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Na przesunięcie ostatniego terminu, wyznaczonego na 23 marca, ratusz już się zgodził. Wpłynęło sześć ofert. Najtańszą, z ceną 82,6 mln zł, złożył Budimex, najdroższą (98,1 mln zł) Warbud. Teraz miasto będzie prowadzić, analizę złożonych ofert. Będzie też musiało zdecydować, co wydaje się jednak przesądzone, czy chce dołożyć brakującą do najtańszej oferty kwotę.

Budowa nowej siedziby przy Leszczyńskiego to jedna z priorytetowych inwestycji dla miasta. Nowy budynek ma mieć 7 kondygnacji, 29 metrów wysokości oraz podziemny garaż. Łączna powierzchnia użytkowa nowego biurowca wyniesie około 13,7 tys. m2, z czego powierzchnia biurowa – ok. 7,6 tys. m2. Powstanie on w miejscu starego biurowca, który zostanie zburzony (rozbiórką również zajmie się zwycięzca przetargu, podobnie jak przygotowaniem projektu).

Do nowej siedziby wprowadzą się m.in.: Wydziały Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska oraz Biura: Miejskiego Architekta Zieleni czy Miejskiego Konserwatora Zabytków. Na ul. Leszczyńskiego 20 trafi też część pracowników Wydziału Organizacji Urzędu, Biura Obsługi Kancelaryjnej, Biura Obsługi Prawnej, a także Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Do tej pory te jednostki mieściły się w starym biurowcu przy Leszczyńskiego, a także przy ul. Wieniawskiej czy w siedzibach przy ul. Zana, Peowiaków oraz Złotej. W nowym biurowcu powstanie też Biuro Obsługi Mieszkańców z 12 stanowiskami obsługi. W sumie przeprowadzi się prawie 600 pracowników. Na czas inwestycji urzędnicy z Leszczyńskiego w większości już zostali przeniesieni do wynajmowanego od firmy Orion biurowca przy ul. Spokojnej. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here