Do stolicy polecimy codziennie

Samoloty PLL LOT od końca marca będą codziennie latały ze Świdnika do Warszawy i z powrotem. Nasz narodowy przewoźnik zapowiada również utrzymanie rejsów z lubelskiego lotniska do Tel Awiwu. To pierwsze od dłuższego czasu dobre wiadomości z PLL, który od kilku miesięcy notuje spadek liczby obsługiwanych połączeń i pasażerów.


Loty na trasie Warszawa – Świdnik – Warszawa LOT uruchomił jesienią ubiegłego roku. Dotąd rejsy odbywały się pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Od 31 marca samoloty na tej trasie będą latały siedem dni w tygodniu.

– Uruchomione 3 września ub.r. połączenie okazało się wielkim sukcesem. Z oferty LOT-u skorzystało dotąd prawie 7 tysięcy pasażerów, w związku z tym zdecydowaliśmy się od rozpoczynającego się sezonu letniego zwiększyć częstotliwość połączeń i obsługiwać tę trasę codziennie – informuje Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej.

Od 31 marca samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:45, a lądował w Lublinie o 14:30. Rejsy powrotne zaplanowane są na godz. 15:20, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:10. Rejsy będą realizowane głównie przez 78-miejscowe Bombardiery Q400, a także 76/82-miejscowe samoloty Embraer 170/175.

– Bardzo się cieszymy, że narodowy przewoźnik zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Oferta LOT-u daje dziś możliwość tysiącom pasażerów odbycia wygodnej podróży z woj. lubelskiego do stolicy lub do wielu ważnych biznesowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W sezonie letnim LOT utrzyma również bezpośrednie połączenie z Lublina do Tel Awiwu. Jak podaje przewoźnik, w 2018 roku na tej trasie podróżowało prawie 21 tysięcy osób. W zależności od tygodnia LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy w tygodniu według rozkładu: LO 165 LUZ-TLV 00:50-05:25 we wtorki, środy lub czwartki oraz LO 166 TLV-LUZ 21:15-00:00 w poniedziałki, wtorki lub środy. RD