Do Żabki czy do Kanady?

16 marca Targi Lublin zapraszają na Targi Pracy.


Targi Pracy, organizowane przez Targi Lublin i Wojewódzki Urząd Pracy, umożliwiają bezpośrednie spotkanie firm rekrutacyjnych z osobami poszukującymi pracy. W jednym miejscu i czasie można przejrzeć wiele różnych ofert. To również doskonała okazja, aby poznać zarówno wymagania stawiane potencjalnym pracownikom, jak i warunki zatrudnienia oferowane przez pracodawców.
– Oferty pracy są bardzo zróżnicowane. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą m.in. w branży finansowej, logistycznej, produkcyjnej, hotelarskiej, technicznej, w gastronomii, przy obsłudze klienta, w biurach call center czy w sieciach handlowych – mówi Kateryna Pidgaietska, kierownik projektu.
Podczas Targów Pracy pracowników będą poszukiwały m.in. takie firmy, jak: Poczta Polska, Żabka, MPK Lublin, Pol-Skone czy Colian – wiodący polski producent słodyczy.

A może praca za granicą?

Oprócz ofert z naszego rodzimego rynku pracy na targach pojawią się także pośrednicy, agencje zatrudnienia i agencje pracy tymczasowej, oferujące pracę m.in. w Niemczech, Norwegii, Belgii i Holandii. Poszukiwani będą zarówno inżynierowie, hydraulicy, elektrycy, kontrolerzy jakości, team leaderzy, specjaliści ds. obsługi klienta, jak i kierowcy, kucharze, operatorzy wózków widłowych? czy opiekunowie osób starszych. Pojawią się także oferty wakacyjnych wyjazdów zarobkowych dla uczniów i studentów.
Wojewódzki Urząd Pracy przygotował dla uczestników targów bloki informacyjne o możliwościach i warunkach pracy za granicą. Będzie można nawet dowiedzieć się o możliwościach wyjazdów emigracyjnych za pracą do Kanady, o możliwościach podjęcia tam pracy dorywczej i zarobkowej. Eksperci podpowiedzą również, jak należy przygotować wyjazd za granicę.
– Osoby planujące podjęcie pracy w innym kraju zapraszamy na wykład „Bezpieczne wyjazdy za granicę” (godz. 11.30), podczas którego specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy podzielą się praktycznymi radami, które pomogą uniknąć ewentualnych błędów, rozczarowań czy wręcz kłopotów związanych z zagranicznym wyjazdem– dodaje Kateryna Pidgaietska.
Oddzielny blok tematyczny poświęcony będzie temu, jak planować rozwój swojej kariery zawodowej (wykład „Sfera kariery”, godz. 12.30).. Na targach będą również obecni doradcy zawodowi, którzy pomogą zaplanować dalsze etapy ścieżki kariery zawodowej czy przygotować dokumenty aplikacyjne.
Lubelskie Targi Pracy organizowane od 2005 roku cieszą się wśród wystawców i zwiedzających niesłabnącym zainteresowanie. Wstęp bezpłatny. JN