Dobry początek Niedźwiadka

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM – ŁADA BIŁGORAJ 7:3 (2:0)

Bramki dla Niedźwiadka: Jodłowski 3 (2, 42, 48), Rak 2 (5, 73), P. Wójcicki 2 (44, 54).
NIEDŹWIADEK: Nazaruk – Leśniak, Haponiuk, Salewski (60 Jabłoński), Guz (41 Adamski), Głębocki (41 Zalewski), Krawiec, Rak, Olszak (65 Dejneka), P. Wójcicki, Jodłowski (65 Stepaniuk).
Bardzo dobrze rozgrywki grupy mistrzowskiej I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych w piłce nożnej zainaugurował UKS Niedźwiadek Chełm, wysoko wygrywając z Ładą Biłgoraj. Trzy gole w tym pojedynku strzelił Jakub Jodłowski.
Ze względu na zalegający na chełmskich boiskach śnieg, Niedźwiadek swój mecz z konieczności zagrał na sztucznej płycie w Świdniku. Podopieczni trenerów Anatola Obucha i Andrzeja Krawca rozegrali bardzo dobre spotkanie, dominując nad przeciwnikiem przez całe zawody. Co ciekawe, jesienią Niedźwiadek dwukrotnie uległ Ładzie, jednak w sobotę wziął srogi rewanż.
– Kluczem do zwycięstwa w tym meczu było opanowanie środka boiska. Nasi pomocnicy: Rak, Krawiec i Olszak zdecydowanie dominowali nad swoimi rówieśnikami z Biłgoraja – podkreśla Andrzej Krawiec. – Wiedzieliśmy, że Łada jest groźna przy stałych fragmentach gry, dlatego też staraliśmy się, by miała ich jak najmniej. A że mecz toczył się głównie na połowie rywala, piłkarze Łady w zasadzie nam nie zagrażali.
Niedźwiadek rozpoczął mecz od wysokiego pressingu. Ta taktyka przyniosła chełmskiej drużynie dwa szybkie gole. W pierwszej połowie wynik mógł podwyższyć P. Wójcicki, ale nie wykorzystał idealnej sytuacji. – Po zmianie stron zagraliśmy tak samo, jak pierwszą część meczu. Podeszliśmy wysoko, rywal pogubił się na swojej połowie, co zakończyło się zdobyciem kolejnych goli – opowiada A. Krawiec. – Straciliśmy co prawda bramkę, ale był to błąd naszego bramkarza. Nie mniej jednak cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. Przewyższaliśmy Ładę zwłaszcza pod względem motorycznym. Tym spotkaniem pokazaliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy wiosennej.
Wyniki innych meczów 1. kolejki I ligi wojewódzkiej grupy mistrzowskiej: BKS Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Górnik Łęczna – Wisła Puławy 3:3, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Widok Lublin przełożony na 4 kwietnia. W kolejnym meczu Niedźwiadek zagra w Tomaszowie Lubelski – 28 marca.
1. NIEDŹWIADEK 1 3 7-3
2. BKS Lublin 1 3 3-0
3. Wisła 1 1 3-3
4. Górnik 1 1 3-3
5. Orlęta 1 0 0-3
6. Łada 1 0 3-7
7. Tomasovia 0 0 0-0
8. Widok 0 0 0-0