Doczekali się. Mogą strzelać

To już oficjalne: koniec z wyjazdami do Hrubieszowa czy Terespola. Zakończyła się budowa długo oczekiwanej przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej krytej strzelnicy przy ul. Trubakowskiej. Inwestycja opiewa na prawie 14 milionów złotych.

To trzecia, obok bazy szkoleniowej w Terespolu i Hrubieszowie, strzelnica w Nadbużańskim Oddziale SG, a przy tym jedna z najnowocześniejszych w całym województwie. Oddany do użytku kilka dni temu obiekt przy ul. Trubakowskiej w Chełmie, na terenie siedziby NOSG, składa się z: pomieszczenia do zajęć teoretycznych (sale szkoleniowe, w tym stanowisko do kierowania strzelaniem), punktu pierwszej pomocy, zaplecza administracyjnego, technicznego i socjalnego oraz 5-stanowiskowej strzelnicy, przeznaczonej do strzelania na odległość 25 m (z pozycji klęczącej, leżącej i stojącej) do celów stałych i ukazujących się.

– Automatyka umożliwia transport tarcz na różne odległości oraz prowadzenie strzelań dynamicznych do celu ruchomego, którego prędkości poruszania się można regulować. Strzelnica umożliwia prowadzenie szkoleń na wszystkich rodzajach broni będącej na wyposażeniu SG: pistoletach, pistoletach maszynowych, karabinkach, broni gładkolufowej i pneumatycznej. Szkolenia mogą być prowadzone zarówno w warunkach dziennych, jak i nocnych – wymienia Wojciech Kopeć z NOSG.

Ostateczny koszt inwestycji to ponad 14 mln zł, a wykonawcą zadania była warszawska firma. Budowa krytej strzelnicy dla chełmskich pograniczników została sfinansowana ze środków „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here