Dodatkowe 2 miliony na łatanie dziur

Tak po zimie wygląda wiele lubelskich ulic

Miasto przeznaczy dodatkowe 2 mln złotych na pozimowe naprawy lubelskich ulic. Stosowne zmiany w budżecie, o które wystąpił prezydent, radni przegłosowali na sesji, w ubiegły czwartek.


Tegoroczna wyjątkowo mroźna i śnieżna zima brutalnie obeszła się z lubelskimi drogami. Spod topniejącego śniegu wyszło wiele dziur i ubytków zamieniając wiele ulic w prawdziwe tory przeszkód. Ratusz nie pozostawił tego bez reakcji. Prezydent Krzysztof Żuk zwrócił się do rady miasta o zwiększenie budżetu na naprawę nawierzchni dróg o 2 mln złotych, tj. o ok. 25%.

– Tegoroczna sroga zima znacząco wpłynęła na stan infrastruktury drogowej miasta. Tym samym musimy się liczyć z większymi wydatkami na jej bieżące naprawy. W związku ze zniszczeniem nawierzchni części ulic w okresie zimowym i pojawiającymi się ubytkami konieczne są działania kompleksowe.

Dodatkowa kwota 2 mln pozwoli na realizację docelowych napraw lubelskich ulic, co powinno wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców – uzasadnił prezydent autopoprawkę, która została wprowadzona do porządku obrad czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin.

Radni przychylili się do wniosku. Wydatki na utrzymanie dróg zwiększą się o 2 mln zł, z tego dodatkowe 1,5 mln zł zostanie przeznaczone na drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe (wcześniej było 5.980.000,00 zł), a 0,5 mln zł na drogi gminne (wcześniej 2.010.800 zł).

Dodatkowe 2 mln zł pozwoli na naprawę ponad 70 ulic. Prace już ruszyły, a ich tempo zależeć będzie od pogody. MK, ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here