Dom na zdrowie

Wszyscy, którzy w trakcie ostatniego roku przebywali w szpitalu, a mają ukończone 65 lat, mogą bezpłatnie w godz. od 7.00 do 15.00 skorzystać z Dziennego Domu Opieki Medycznej znajdującego się w Przychodni Specjalistycznej w SPZOZ we Włodawie (na IV piętrze).

Osoby starsze potrzebują naszej szczególnej troski, zwłaszcza wtedy, gdy zdrowie nie nadąża lub nie idzie w parze z aktywnością codziennego dnia, chęcią pracy, pomocy rodzinie. Odpowiedzią dla tych osób jest możliwość skorzystania z opieki, rehabilitacji oraz aktywizacji poprzez różne zajęcia.
Podczas swojej krótkiej działalności Dzienny Dom Opieki Medycznej odwiedził zespół „Orchowianki, przeprowadzono bezpłatne badanie słuchu przez firmę „Słuchmed” pacjenci spotkali się z funkcjonariuszem policji, z którym rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych.
– Każdego dnia fizjoterapeuci wykonują masaże, ćwiczenia usprawniające i inne, które aktywizują do codziennego życia – mówi Jolanta Kratiuk z Domu. – W czasie pobytu, podczas wspólnych posiłków rodzą się nowe pomysły, pacjenci mogą wymieniać poglądy na różne tematy oraz dyskutować o zajęciach, które wykonują w trakcie dnia.
Pobyt w DDOM uatrakcyjniają m.in. projekcje filmów, wykonywanie stroików świątecznych, ozdób na choinkę, wypalanie w drewnie, wspólne przygotowywanie potraw. Zajęcia te nie tylko poprawiają zdolności manualne, ale też aktywizują do codziennego życia. (p)