Dominika Jagiełłowicz wicemistrzynią Polski

(7-9 kwietnia) W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu. Wystartowało 178 zawodników z 55 klubów. Na imprezie nie zabrakło Dominiki Jagiełłowicz wraz z trenerem Sylwestrem Protasem. Dominika wywalczyła srebro.

Dominika w kategorii do 60 kg zaprezentowała się znakomicie, w pierwszym pojedynku wygrywając na punkty z zawodniczką z UKS Gorzów Wielkopolski, doprowadzając do liczenia w 3. rundzie. Dominika dotarła do finału Mistrzostw Polski, gdzie jej pojedynek był wybrany do gali finałowej, a naprzeciwko niej stanęła Mistrzyni Polski full-contact i K-1, medalistka Mistrzostw Świata, z którą D. Jagiełłowicz już w swojej karierze wygrała. Niestety, w finale na punkty lepsza okazała się Weronika Szymczak z LZS Poprawa Siedlików. Miło było jednak słyszeć komentatorów walki – „Jeżeli chodzi o Włodawę no to pierwsze co przychodzi na myśl, to te wschodnie polskie, lubelskie zapasy, a tu przyjeżdża kickboxerka rywalizować o złoty medal Mistrzostw Polski”. Zresztą nie pierwsza, to już czwarta Mistrzyni Polski z klubu MKS „Mechanik” Włodawa, i czwarta, która walczyła poza granicami kraju.
Wszystko dzięki dotacjom z Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie, które zauważyły postępy i wyniki, ale także dzięki dwóm prężnie działającym sponsorom – Wiesławowi Blicharskiemu z Włodawy oraz Ryszardowi i Marii Drobom z Urszulina.
W ubiegłym roku Włodawski „Skorpion” zyskał również uznanie i został zauważony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP, które dofinansowało wniosek w programie „KLUB”.
W klubie MKS „Mechanik” zajęcia prowadzi dwóch szkoleniowców Sylwester Protas – szkoleniowiec główny oraz Andrzej Wysokiński.
Walkę z gali finałowej można obejrzeć na YouTube, wpisując: MP FC Jagiełowicz – Szymczak. (-)