Domkną rowerowy ciąg

Miasto ogłosiło wyczekiwany przez wielu rowerzystów przetarg na budowę brakującego fragmentu drogi dla rowerów wzdłuż al. Solidarności. Nowa ścieżka powstanie na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie W. Pileckiego.

To kolejne zadanie wybrane przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu budżetu obywatelskiego. Projekt „Ścieżka rowerowa – dwa koła” uzyskał łącznie 423 głosy.

– Ogłoszone zamówienie to kontynuacja zakończonych w ubiegłym roku prac drogowych przy budowie trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie W. Pileckiego do ul. Kosmowskiej. Miasto systematycznie rozwija sieć infrastruktury rowerowej. Aktualnie trwają prace dotyczące budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. W realizacji jest też budowa brakujących odcinków chodnika i drogi rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Franczaka „Lalka”. Budowę ścieżek rowerowych uwzględnia ponadto trwająca przebudowa układu drogowego w rejonie Dworca Metropolitalnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowy odcinek będzie mieć długość ok. 0,5 km i szerokość 2,5 m, poszerzoną w rejonie skrzyżowań do 3,0 m. Zgodnie ze standardami rowerowymi ścieżka otrzyma dwuwarstwową nawierzchnię bitumiczną. Zwycięska firma otrzyma na realizację wszystkich prac 4 miesiące liczone od dnia podpisania umowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rowerzyści pojadą więc tędy jeszcze w tym roku.

W budżecie na 2022 rok zaplanowano również realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. To projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here