Domy Kultury z wrześniową ofertą

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” tradycyjnie już przygotowały dla mieszkańców okolicznych dzielnic ciekawą i bogatą ofertę artystyczno – kulturalną.

Nowości teatralne czekają

Oprócz sprawdzonych propozycji z lat ubiegłych w tegorocznym programie pojawi się kilka nowości. – To wynik naszych rozmów z mieszkańcami dzielnic, których już coraz lepiej poznajemy. Staramy się dopasowywać naszą ofertę do wszystkich grup wiekowych. W tym roku na specjalnie zajęcia może liczyć młodzież – mówi Mateusz Nowak, kierownik DDK „Węglin”. Na Węglinie młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w zajęciach teatralno-filmowych. Skierowana do dzieci, działająca od pięciu lat grupa Grupa Teatralna DeDeKa zmienia swoją nazwę na Grupa DeDeKa i od tej pory kieruje swoją uwagę na nowoczesne technologie. Na zajęciach młodzież zmierzy się z pracą przed i za kamerą. Wspólnymi siłami stworzy zespół, który zrealizuje własny materiał, tworząc film, klip wideo czy prostą animację. Warsztaty poprowadzi Bogusław Byrski, aktor i miłośnik wideofilmowania, mający w swym dorobku wiele ciekawych realizacji wideo. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od 17.00 do 19.00. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 5 września. Dla młodzieży szkolnej (od 4 klasy szkoły podstawowej) zaplanowano nowe zajęcia teatralno-plastyczne w ramach Teatru Animacji. Tegoroczna edycja obejmie warsztaty dotyczące m.in. animacji lalki i przedmiotu. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 5 września i odbywać się będą cyklicznie w poniedziałki w godzinach 17.00-19.00. Grupę poprowadzi Bartosz Siwek aktor Teatru Andersena. Młodzież z gimnazjów i szkół średnich zainteresowana nauką techniki tańca współczesnego będzie mogła wziąć udział w zajęciach Teatru Tańca. Warsztaty odbywać się będą pod okiem Eweliny Drzał-Fiałkiewicz, instruktorki od dziesięciu lat związanej z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami tańca, takimi jak: flor work, taniec fizyczny, polska technika tańca, modern jazz, jazz, modern czy taniec klasyczny. Będą również mogli popracować w technikach improwizacji i kontakt-improwizacji. Informacje o terminie zajęć mailowo: zajecia@ddkweglin.pl lub telefonicznie 81 466 59 10. Młodsi (4-6 klasa szkoły podstawowej), którzy chcieliby spróbować swoich sił w tańcu ulicznym, będą mogli zapisać się na warsztaty Street Dance. Podstaw hip-hopu, poppingu, lockingu czy break-dance nauczy ich znany z telewizyjnego programu „Mam Talent” Paweł Mazur „Pitzo”. Zajęcia rozpoczynają się 6 września 2016. Odbywać się będą we wtorki w godzinach od 16.30 do 17.15. Zapisy bezpośrednio na zajęciach. O możliwości udziału w warsztatach decyduje prowadzący.
To nie jedyne nowości w ofercie domów kultury na Czubach i Węglinie. W DDK „Czuby Południowe” skorzystać będzie można m.in. z warsztatów pianistycznych, wokalnych, gitarowych, warsztatów słowa, warsztatów manualnych, komiksowych czy z zajęć języka angielskiego dla dzieci i dorosłych. Na Węglinie dla seniorów zaplanowano zajęcia z gimnastyki, warsztatów słowa czy spotkania teatralne. Najstarsi mieszkańcy mogą zapisać się do zespołu chóralnego „Bello Canto” lub zespołu taneczno-gimnastycznego „Lubelskie Czaderki”. Na dorosłych czekają warsztaty teatralne dla rodziców, warsztaty słowa, warsztaty wokalne, warsztaty bębniarskie czy zupełnie nowe zajęcia ruchowe dla kobiet „Lady Fit”. Dzieci i młodzież mogą wybierać między zajęciami wokalnymi, bębniarskimi, tanecznymi czy teatralnymi. (EM.K.)