Dopinają żłobek

Elewacja żłobka jest już gotowa

Mimo zimy w żłobku przy ul. Kopera w Świdniku praca wre. Gotowa jest już elewacja zewnętrzna budynku i trwają roboty związane z wykończeniem wnętrz, a niebawem miasto ruszy z kompletowaniem wyposażenia dla nowej placówki. Pomoże w tym dodatkowe wsparcie z rządowego programu „Maluch Plus”.


Na funkcjonowanie żłobka miasto otrzymało dofinasowanie w kwocie 80 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na niezbędne sprzęty do wyposażenia nowej placówki. Niebawem miasto ogłosi przetarg na ich zakup.

– W ramach projektu „Maluch Plus” otrzymaliśmy środki nie tylko na budowę, ale również wyposażenie placówki. Oczywiście nie są one w stu procentach wystarczające, aby wyposażyć żłobek, ale na pewno pomogą nam udźwignąć ten koszt. Chcemy, aby zamawianie całego wyposażenia odbywało się równolegle z końcówką prac budowalnych, aby nie było sytuacji, że mamy obiekt odebrany pod względem budowlanym, a czekamy na wyposażenie i z tego powodu, np. o kolejny miesiąc, przedłużamy otwarcie. Widać, że potrzeby rodziców w tym zakresie są naprawdę duże – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik.

Władze miasta przyznają, że zastanawiały się, czy kiedy powstanie nowy żłobek, oddziały dla maluszków funkcjonujące w przedszkolach nr 2 i 6 będą nadal potrzebne. Okazało się, że będą. Przynajmniej na razie. Rekrutacja do nowego żłobka ruszyła w grudniu ubiegłego roku. Chętnych nie brakowało, ale tylko ośmioro rodziców dzieci uczęszczających do żłobków w przedszkolach nr 2 i nr 6 zdecydowało, że woli przenieść je na ul. Kopera.

Mimo zimy przestoju na budowie żłobka nie ma. Budynek ma już gotową elewację, a w środku trwają prace wykończeniowe. Pomieszczenia na piętrze budynku są już malowane. Trwają też parce nad organizacją placówki. Prawdopodobnie kuchnia, która tu powstanie będzie obsługiwać nie tylko ten żłobek, ale także pozostałe miejskie oddziały dla maluszków. Budowa miejskiego żłobka kosztować będzie ok. 7,9 mln zł, z czego 3,1 mln zł stanowi dotacja, jaką miasto pozyskało z rządowego programu „Maluch Plus”. Placówka pomieści 120 dzieci. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here