Dostawa szybko przejęta

(30 marca) Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku z samego rana weszli na teren jednej z miejscowych posesji. Tam ujawnili i zabezpieczyli pudła z papierosami, przemycone dosłownie chwilę wcześniej przez Bug i jeszcze nieodpakowane z czarnej folii.

– Papierosy różnych marek w ilości 150 tysięcy sztuk, o szacunkowej wartości ponad 112 tysięcy złotych, były spakowane w pakiety i owinięte folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one wcześniej przemycone przez rzekę Bug. Do sprawy zatrzymano właściciela posesji, na terenie której ujawniono kontrabandę.

W toku dalszych działań, po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, po drugiej stronie rzeki zatrzymano trzech mężczyzn (obywateli Ukrainy), ubranych w kombinezony piankowe do pływania, którzy wcześniej dokonali przemytu ujawnionych papierosów – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. – Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia – dodaje Sienicki. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here