Dotacja na Lwowską

Kolejny odcinek ul. Lwowskiej przejdzie lifting. W tym roku nowy dywanik asfaltowy pojawi się między skrzyżowaniem z ul. Wiercieńskiego, a granicą administracyjną miasta z gminą Chełm. Samorząd na to zadanie dostał dotację z ministerstwa infrastruktury w wysokości 440 tys. zł.

Miasto od kilkunastu lat skutecznie sięga po fundusze z rezerwy ogólnej ministra infrastruktury. Pierwszym zadaniem, jakie zostało zrealizowane dzięki ministerialnej dotacji, był remont wiaduktu na al. Armii Krajowej. W kolejnych latach wyremontowano samą aleję, następnie w odcinkach ul. Hrubieszowską, ronda ZWiN i Romana Dmowskiego, skrzyżowanie Rejowieckiej ze Szpitalną i odcinek Rejowieckiej w kierunku centrum miasta, a w ostatnich latach, również w etapach, odcinki Lwowskiej.

W br. miasto kontynuuje remont jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Chełmie. W drugiej połowie roku na odcinku Lwowskiej między skrzyżowaniem z ul. Wiercieńskiego, a granicą administracyjną z gminą Chełm, zostanie ułożony nowy dywanik asfaltowy. Drogowcy wyremontują też chodniki. Według urzędników inwestycja nie powinna przekroczyć 900 tys. zł. Miasto na ten cel dostało 440 tys. zł dotacji z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury, drugie tyle natomiast ma dołożyć z własnego budżetu. Dodatkowo urzędnicy zamierzają na remontowanym odcinku wymienić oświetlenie. Wkrótce urzędnicy ogłoszą przetarg na wyłonienie wykonawcy całego zadania.

To przedsięwzięcie nie oznacza jednak, że przejazd całą ul. Lwowską będzie komfortowy. Na remont czekają jeszcze dwa krótkie odcinki, pierwszy od ul. Orląt Lwowskich do ul. Wieniawskiego, drugi natomiast od Wolności do ronda przy zbiegu z al. 3 Maja oraz samo rondo, na którym nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. (s)